Spotkanie kursowe w Świebodzinie [luty 2016]

Wczoraj po raz kolejny spotkaliśmy się w Świebodzinie, by uczyć się chorału gregoriańskiego. Chorał gregoriański – pojemne pojęcie, gdyż modlitwa psalmami ma co prawda podobny rytm i charakter, ale wyróżnia ją też swoisty styl i niemałe wymagania. Nade wszystko domaga się nieprzerwanej dyspozycyjności, precyzji, skupienia. I tak przez wiele godzin [w trakcie nauki, a docelowo na Nieszporach „zaledwie” około pół godziny]. Wczoraj wszyscy doświadczyliśmy, jak bardzo wymagające jest to wyzwanie. Następnym razem nie zapomnijcie zabrać ze sobą krzepiących kanapek na kolacyjną przerwę, które popijemy zaczarowaną herbatą z sokiem malinowym. Dziękuję każdemu z osobna i wszystkim razem, jak przystało na scholę, za ten wspólnie spędzony czas. Dziękuję ks. Michałowi, który, jak ogólnie wiadomo ma wiele talentów, a wczoraj objawił się jako znakomity pianista. AMDG.

IMG_20160202_192144

IMG_20160202_192312

IMG_20160202_212532