Po spotkaniu 20.06.2015 w Zielonej Górze

Drodzy Kursanci! Czeka nas dużo pracy. Na ostatniej próbie zaczęliśmy poznawać proprium z mszy Salve Sancta Parens oraz kontynuowaliśmy przyswajanie Kyriale XI na niedziele w ciągu roku. W najbliższym czasie rozpoczniemy naukę Kyriale X na wspomnienia NMP. Do szczęścia będzie nam brakowało propriów na niedziele, ale i z tym powoli się uporamy 🙂 Ufam, że w ostatnią sobotę p. Ryszard wyjątkowo nie mógł się pojawić i witam serdecznie nowe Panie: Janinę i Stanisławę.
Na Mszy św. w sobotę o 18:00 we wspólnej modlitwie oddawaliśmy hołd Najświętszej Maryi Pannie. Natomiast nagramy się, gdy już opanujemy odpowiednie proprium i ordinarium, tak żeby ów hołd było słychać także w naszym śpiewie.
Tymczasem załączam zdjęcia z jak zwykle miłego spotkania. Żywa wymiana poglądów po Mszy św. dotyczyła stosownego stroju podczas Liturgii, tj. mantylki i spódnicy u niewiast [a nie jeansów i trampek…]. Naszego celebransa – x. Józefa Kowalczyka [nawiasem mówiąc: skarbnicę wiedzy i informacji na temat Tradycji] – uchwyciłam po Mszy św. z ciastem od p. Mirki. Niedługo potem, westchnąwszy tęsknie do ciasta, zostałam i ja obdarowana pysznościami wypieku domowego p. Mirki., zakamuflowanymi w pudełku po lodach. Resztę wieczoru spędziłam w wybornym towarzystwie jubilatki Gosi z mężem i młodszym synem. Gosiu, Andrzeju – dzięki za ten uroczy wieczór!

DSC_0708

DSC_0712